гыйнвар, 2015 ел
дүшәмбе
Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе гражданнар һәм оешмалар игътибарын 1 гыйнвардан күчемсез милеккә һәм аның белән бәйле килешүләрне дәүләти теркәү өчен дәүләт пошлинасы күләме артуга юнәлтә.
Бөек Ватан сугышы ветераны Ниҗад Шәңгәрәевкә 91 яшь тулды. Ветеранны туган көне белән Әлмәт районы башлыгы Мәҗит Салихов котлады, истәлекле бүләк һәм чәчәкләр тапшырды. Ветеранны тәбрикләргә Социаль ярдәм идарәсеннән һәм “Елховнефть” идарәсеннән дә килгәннәр иде.
Гыйнвар башында Казанда ТР укучылар спартакиадасы кысаларында авыр атлетика һәм хоккей ярышлары булды.
Югары дәрәҗәдәге “ .tatar” доменында 2014 елның 29 августыннан 21 декабренә кадәр 101 исем теркәлү узган.
Татарстанда беренче тапкыр авыл хуҗалыгы предприятиеләре базасында агрономнар әзерли башлыйлар.
27 гыйнварда Татарстан башкаласында “2014-2020 елларга Татарстан Республикасында ТР дәүләт телләрен һәм башка телләрне саклау, өйрәнү һәм үстерү” турындагы дәүләт программасын тормышка ашыруның презентациясе уздырылачак.
ӘМР Башлыгы Мәҗит Салихов Татарстан Республикасы мөселманнарының Диния нәзарәте рәисе, мөфти Камил хәзрәт Сәмигуллинның Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.
Бүген район башкарма комитетында ӘМР башлыгы Мәҗит Салихов катнашында атналык планерка булды. Анда үткән атнага йомгак ясалды.
КВН командаларының Сочидагы 26нчы фестивале - “КиВиН-2015” дәвам итә.
“Район башлыгына сорау бир” рубрикасына килгән сорауга җавап

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: