30 апрельдә үзенең һөнәри бәйрәмен иң кирәкле тиз җавап бирү хезмәтләренең берсе — янгын күзәтчелеге билгеләп үтә

2024 елның 27 апреле, шимбә

26 апрельдә, Россия Федерациясе янгын күзәтчелегенең 375 еллыгы һәм Федераль янгын сүндерү хезмәтенең Әлмәт отрядының 70 еллыгы алдыннан, яңа янгын сүндерү автомобильләре ачкычларын тапшыру тантанасы узды. 11 янгын сүндерү машинасы «Татнефть» компаниясе тарафыннан Федераль янгын сүндерү хезмәтенең Әлмәт отрядына тапшырылган.

Тантанада Татарстан Республикасы буенча федераль янгынга каршы хезмәтнең килешү бүлекчәләре Идарәсе башлыгы Рафаил Мотыйгуллин, Әлмәт муниципаль районы башлыгы Тимур Нагуманов, «Татнефть» компаниясенең сәнәгать куркынычсызлыгы, хезмәтне саклау һәм экология буенча генераль директоры урынбасары Азат Хәбибрахманов, шулай ук кадетлар һәм яшь армиячеләр катнашты. Әлмәт муниципаль районы башлыгы Тимур Нагуманов янгын сүндерү хезмәткәрләрен шәһәр һәм район исеменнән котлады.

«Көн саен үз тормышыгызны куркыныч астына куеп, сез кыюлык, кыюлык һәм чыдамлык күрсәтәсез. Отрядның 70 еллык тарихында сез исәпсез-хисапсыз гомерләрне һәм милекне коткардыгыз, моңа гаять зур көч һәм хезмәт куйдыгыз. Яңа техника-Татарстанның көньяк - көнчыгышында яшәүчеләрнең иминлеген тәэмин итү һәм предприятиеләр инфраструктурасын саклау өчен мөһим һәм кыйммәтле бүләк», - дип ассызыклады Тимур Нагуманов.

Чара Янгын сүндерү машиналары ачкычларын тапшыру тантанасы белән дәвам итте. Янгын күзәтчелегенең күренекле хезмәткәрләре медальләр, Рәхмәт хатлары һәм Мактау грамоталары белән бүләкләнделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: