гыйнвар, 2017 ел
дүшәмбе

Ярышларда өченче урынны “Водник” яшүсмерләр клубы алды, икенче урынга “Спартак”, өченче урынга “Восток” командалары лаек булды.

Январь башында 2016-2017 ел уеннары старт алды. Әлмәтнең “Искра” һәм 7 январь көнне Мөслим командаларын алар беренче чыгышларында ук җиңделәр. Алардан алга таба да җиңүләр көтеп калабыз!

Район башлыгы Айрат Хәйруллин утырыш башында депутат Олег Шабалинның муниципаль хезмәткә күчүе турында хәбәр итте. Барлык депутатлар һәм шәхсән үз исеменнән рәхмәтен җиткерде.

2017 елда Татарстанда 146 мәгариф учреждениесенә капиталь ремонт ясарга ниятлиләр: 29 муниципаль һәм 7 коррекцион мәктәпкә, шулай ук 110 балалар бакчасына. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

#ЛюбимыйАльметьевск  проекты кысаларында Әлмәт туган якны өйрәнү музеенда  «Туган ягыңны беләсеңме» дигән исем астында викторина узды.

ФГБУ «Управление по гидрометеорологии и мониторингу окружающей среды Республики Татарстан» биргән мәгълүматларга караганда, 8 январьда 18 сәгатьтән һәм 9 январьдан 18 сәгатькә кадәр аязучан болытлы һава көтелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: