февраль, 2016 ел
дүшәмбе

2015 нче елда Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов, республика Хөкүмәте ярдәме белән, министрлыклар һәм ведомстволарның тыгыз хезмәттәшлегендә, ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы алдында торган бурычларның күпчелеге, тулаем алганда, үтәлгән. Бүген ТР Премьер-министры Илдар Халиков ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы коллегиясенең йомгаклау утырышында шулай дип белдерде.

Агымдагы 2016 нчы елның Су саклау зоналары елы булуын күздә тотып, Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы сулыкларның яр буйларын ныгыту белән шөгыльләнергә ниятли. Бу тәкъдимне бүген министрлыкның 2015 нче елгы эшчәнлеккә йомгак ясап, 2016 нчы елга яңа бурычлар билгеләүгә багышланган коллегия утырышында төп доклад белән чыгыш ясаган министр Алмас Нәзиров җиткерде.

Утырышта туберкулез авыруы белән хәлнең торышы кискен булуы турында сүз барды.

Башкарма комитетта  Айрат Хәйруллин район активы белән планерка уздырды.

Бүген, 30 гыйнварда әлмәтлеләр өчен «Нефтьче» Мәдәният сарае каршындагы  мәйданда «Сау бул, Кыш бабай!» мәдәни-күңел ачу чарасы үткәрелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: