Быел Әлмәттә “Татарстан кроссы” Ленин мәйданыннан кузгалачак

2016 елның 16 сентябре, җомга

25 сентябрьда “Милләт кроссы” бөтенроссия Йөгереш көнендә Әлмәт муниципаль районында да “Татарстан кроссы” оештырыла. Әлеге бәйге халык арасында спорт һәм физик культура белән шөгыльләнүчеләр санын арттыру, аларга яшьләрне тарту максатыннан үткәрелә. 25 сентябрьда “Милләт кроссы” бөтенроссия Йөгереш көнендә Әлмәт муниципаль районында да “Татарстан кроссы” оештырыла. Әлеге бәйге халык арасында спорт һәм физик культура белән шөгыльләнүчеләр санын арттыру, аларга яшьләрне тарту максатыннан үткәрелә.

19-23 сентябрьда балалр бакчалары һәм мәктәп стадионнарында бакчага йөрүчеләр һәм кече яшҗтәге мәктәп балалары ярыша.

25 сентябрьда сәгать 9дан катнашучыларны теркәү башлана.

Ачылыш парады 10.00да башлана. Маршрут: Ленин мәйданы– Ленин урамы – Җәлил урамы,- Лермонтов урамыа – Радищев урамы – Ленин урамы – Ленин мәйданы.

Җиңүчеләрне бүләкләү сәгать  11.00.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: