Әлмәтлеләр бердәм рәвештә «Җиңү диктанты» акциясенә кушылдылар

2024 елның 27 апреле, шимбә

«Җиңү диктанты» быел алтынчы тапкыр узды. Әлмәтнең 6 мәйданчыгында офлайн режимда 350дән артык шәһәр кешесе үткәнебезнең героик битләрен искә төшерде. Алар арасында Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты хезмәткәрләре, гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре, оешма һәм предприятие вәкилләре бар.

Район педагоглары һәм урта һәм өлкән звено укучылары Халыкара акциягә онлайн режимда кушылды.

Тестларга 45 минут бирелә, бу вакыт эчендә Бөек Ватан сугышы тарихы буенча 25 сорауга җавап бирергә кирәк, шуларның бишесе төбәк тематикасына багышлана.

«Җиңү диктанты-2024» тест биремнәренең төп темасы Ленинградны тулысынча азат итүнең 80 еллыгы һәм Кызыл Армия гаскәрләренең СССР чикләренә чыгуы була, бу совет армиясенең азат итү миссиясенең төп моментлары санына керә. Тестка шулай ук фронтовик язучыларның юбилейларына һәм башка истәлекле вакыйгаларга багышланган сораулар да кертелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: