Әлмәттә команда-штаб өйрәнүләре узды

2024 елның 6 марты, чәршәмбе

Әлмәттә якынлашып килүче су басу белән бәйле рәвештә идарә органнары һәм РСЧС көчләре белән команда-штаб өйрәнүләре узды. Смотрда ашыгыч җавап бирү, коммуналь-техник юнәлеш һәм юл хезмәтләре катнашты.

Әлмәт муниципаль районының «Гражданнарны яклау идарәсе» МКУ начальнигы Валерий Грезнев республикада су басу ситуациясе катлаулы дип бәяләнүен ассызыклады, чөнки бу критерийлар үтәлгән: кар яуган, туфракның туңуы һәм карның дымлылыгы. Беренчел исәпләүләр буенча, су басу март ахырында һәм апрельнең беренче декадасында көтелә.

Куркыныч зонасында шәхси сектор һәм дала Зәй һәм Шешма елгаларына якын торак пунктлар бар. Биш торак пункт - Тайсуганово, Түбән Мактама, Тихоновка, Рус Акташы һәм Түбән Абдулино, шулай ук шәһәрнең ике микрорайоны Иске Әлмәт һәм Урсала, су басу ихтималы белән зарарланырга мөмкин.

Мөмкин булган тискәре нәтиҗәләргә әзер булырга һәм гражданнар яклавы идарәсе органнарының киңәшләрен үтәргә кирәк. Үзегезне һәм якыннарыгызны саклагыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: