сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Фестивальдә катнашу өчен документлар җыю башланды, ул 18 сентябрьгә кадәр дәвам итәчәк.

Бүген Татарстан Республикасында кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Сария Сабурская Әлмәткә эшлекле сәфәр кылды. Визиты барышында Сария Харис кызы гражданнарны кабул итте, бу очрашуга башкарма комитет, прокуратура, социаль яклау бүлеге, Социаль иминләштерү фонды вәкилләре, шулай ук башка ведомстволарның вәкилләре чакырылган иде.

Әлмәтнең коммерцияле булмаган оешмаларын 2017 елның 12 сентябрендә 12.00 сәгатьтә Бөгелмә муниципаль районы территориясендә (Гафиатуллин урамы, 23, КИУ бинасы) «Перспектива» РДО ИГО Ресурслар үзәге» АНО тарафыннан оештырылган гамәли семинарда катнашырга чакырылалар.

Традицион ишегалды бәйрәмнәре әлмәтлеләрне сөендерүен дәвам итә. Кичә ишегалды бәйрәмен 10 нчы номерлы ТИҮ территориясендә яшәүчеләр билгеләп үттеләр.

2017 елның 05 сентябрендә Әлмәт муниципаль районының башкарма комитетында авыл хуҗалыклары башлыклары катнашуы белән башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасарының вазыйфаларын үтәүче Лаптева Светлана Владимир кызы рәислеге астында инвалидларны эшкә урнаштыру буенча эшлекле группаның утырышы узды.

16 сентябрь көнне Әлмәттә “Татарстан Кроссы” ярышлары узачак. Әлеге ярышлар халык арасында спорт һәм физик тәрбияне популярлаштыру максатында оештырыла.

Патриот тәрбия һәм ватанга мәхәббәт уяту - олыларның  бурычы. Моның белән бәйле рәвештә, Әлмәт районының Новотроицк авылы китапханәсе хезмәткәрләре үсеп килүче буын өчен даими рәвештә тематик чаралар оештыралар.

Әлмәт "Нефтянигының" яңа сезоны алдыннан, хоккей клубы шәһәр халкы өчен грандиоз шоу "Җантарлар фестивале" оештырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: