апрель, 2017 ел
чәршәмбе

12 апрельдә Бөтендөнья авиация һәм космонавтика көнен билгеләп үтәләр. Бу истәлекле дата беренче космоска очуга багышланган. Илнең барлык төбәкләрендә бу көнне "Волонтер космик узыш" Бөтенроссия акциясе  узачак.

9 нчы апрель көнне Татарстан нефтенең 60 еллыгы исемендәге паркта һәр атна бушлай үткәрелә торган "Яшел Фитнес" күнекмәләре узачак.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның  18 апреленә билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә:

Әлмәт мәктәп укучылары  "Яковлев укулары" дип исемләнгән республика фәнни-гамәли конференциясендә беренче урын яуладылар.

Бүген Әлмәт муниципаль районың башкарма комитетында  террорчылыкка каршы тору буенча комиссиянең чираттан тыш  утырышы узды. Бу чара Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Марат Гыйрфанов  җитәкчелегендә үтте. Төп тема - халык иминлеген тәэмин итү, куркынычсызлык чараларын көчәйтү.

Россия Федерациясе Үзәк банкы карары нигезендә банк операцияләрен башкаруга лицензия кире кагылган юридик затлар һәм шәхси эшмәкәрләргә ярдәм күрсәтү максаты белән "Ташламалы лизинг" программасы эшләп чыгарылды.

Дүшәмбе Санкт-Петербургта булган шартлау тагын тынычлыкны бозды. Әлеге вакыйга уңаеннан полиция хезмәткәрләре журналистлар белән очрашты, терроризмга каршы комиссиянең чираттан тыш утырышы үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: