апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның  24 апреленә билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә:

2 нче апрель көнне Коръән укулары конкурсы Әлмәт шәһәренең  үзәк мәчетендә үтте. Чараны менә инде ничә ел рәттән Әлмәт мөхтәсибәте уздыра.

20 нче Халыкара "ТехИнноПром" технологияләр һәм инновацияләр күргәзмәсе 23-26 нчы май көнне Минск шәһәрендә узачак.

Рәсми ярдәм күрсәтүче - Беларусь Республикасының Советлар  Министрлыгы.

Хезмәт килешүе төзимичә һәм хезмәт хакын рәсми рәвештә түләмәүче эш белән тәэмин итүчеләр турындагы мәгълүматне биредәге "кайнар линия" номера  буенча хәбәр итәргә мөмкин: 8(8553) 45-50-09 яки "Халык контроле" хезмәтенә мөрәҗәгать итәргә була.

Балалар һәм яшьләр иҗаты үзәгендә яшь хәрәкәт инспекторлары арасында "Куркынычсыз тәгәрмәч – 2017" конкурсы узды.  конкурс яшь хәрәкәт инспекторлары "Куркынычсыз тәгәрмәч – 2017". Бу чара мәктәп укучылары арасында шәхси-команда беренчелеге булып санала.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның  18 апреленә билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә:

«Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НОның Татарстан Республикасы экспортны яклау Үзәге Татарстан Республикасы кече һәм урта бизнесның  экспортка юнәлтелгән предприятиеләрен «Kazbuild 2017» 24нче Казахстан Халыкара төзелеш һәм интерьер күргәзмәсендә катнашырга чакыра. Ул 2017 елның 5сеннән 8 сентябрьгә кадәр Казахстан Республикасының Алматы шәһәрендә узачак.

Эшлекле дүшәмбе киңәшмәсендә "Таттелеком" компаниясенең Әлмәт муниципаль районы һәм Әлмәт шәһәре территориясендә гамәлгә ашырыла торган перспектив проектлар каралды. Шулай ук торак-коммуналь хуҗалыгында хезмәтләр күрсәтүнең сыйфатын яхшырту буенча  мәълүмат тыңланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: