август, 2016 ел
пәнҗешәмбе

26 августта 10.00 сәгатьтә «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында Татарстан Республикасында дару белән тәэмин итү буенча социаль хезмәтләргә багышланган матбугат конференциясе узачак.

Быел Татарстан шәһәр һәм районнарында ашыгыч медицина ярдәме хезмәткәрләре планшет компьютерлары белән тәэмин ителәчәк.

Республиканың авыл халкы быел да савым сыерларын асрауга дәүләт ярдәме алачак. Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты 2016 елның 13 августында бу хакта 1718-р номерлы тиешле күрсәтмә кабул итте. Бу хакта Татарстан Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы матбугат хезмәте хәбәр итә.

72 ел элек 25 августта бөек шагыйрь, Советлар Союзы Герое Муса Җәлил Берлинның Плетцензее төрмәсендә җәзалап үтерелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: