Әлмәт укучылары ТАССР барлыкка килүнең 100 еллыгына багышланган мультфильмны төшерүдә катнаштылар

2018 елның 18 апреле, чәршәмбе

«Татармультфильм» берләшмәсе ТАССР барлыкка килүнең 100 еллыгы кысаларында Татарстанның шәһәрләре һәм районнарының тарихына, мәдәниятенә, архитектура объектларына һәм истәлекле табигать почмакларына багышланган «Татарстана гасыры–2» проектын тормышка ашыра.

Проектның нияте буенча 1-8 сыйныф укучылары үзләренең кече ватанының истәлекле урыннарын рәсемгә төшерергә, шулай ук «Минем район – минем горурлык» темасына шигырьләр язарга тиеш. Республиканың һәр муниципаль районыннан иң яхшы рәсемнәр 26-минутлык «Татарстана гасыры–2» мультфильмының нигезе булачак. Киләсе ике атна дәвамында оешманың күчмә группалары республиканың 43 районында булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: