Әлмәттә подвал биналарын тикшерә башладылар

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Исегезгә төшерәбез, 12 апрельдә террорчылыкка каршы комиссиядә район башлыгы Тимур Нагуманов шәһәр хезмәтләренә подвал биналарын норматив хәлгә китерергә кушты.

Яшеренү урыннарын урап узу көн саен башкарыла. Бүген, 18 апрельдә, «Үсеш департаменты» МАУ директоры Кирилл Сафонов подвал биналарының торышын тикшерергә китте.

Тикшерүләрнең беренчел нәтиҗәләре буенча барлык ышык урыннарның да нормаларга туры килмәве һәм барлык кирәкле компонентлар белән комплектланмавы ачыкланган. Әлмәттә барлыгы 108 ышык урын бар. Әмма аларның саны артачак.

«Безнең күп кенә подвал бүлмәләре төзелеш чүп-чарлары, көнкүреш чүп-чарлары белән капланган. Алар йозакларны ваталар, аларны гади генә ваталар һәм иске әйберләрне, көнкүреш техникасын җыялар, шуның белән подвал комачаулыкларын чүплиләр. Шулай ук, урап узганда, без йозакка ябык сарайлар рәвешендә мөстәкыйль Корылмалар таптык. Бу рөхсәт ителми, аларны сүтәргә, чистартырга һәм, шуңа күрә, норматив хәлгә китерергә туры киләчәк», - дип мөрәҗәгать итте шәһәр халкына Кирилл Сафонов.

Тикшерүләр дәвам итә. Хәл район башлыгы Тимур Нагуманов контролендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: