Бәхет хатын-кызлар булган җирдә!

2024 елның 7 марты, пәнҗешәмбе

Халыкара хатын-кызлар көне алдыннан Әлмәт муниципаль районының матур яртысы вәкилләре өчен «Нефтьче» мәдәният йортында зур бәйрәм концерты булды.

Хатын-кыз-бәхеткә чакыру. Бу сүзләр сәхнәдән күп тапкырлар яңгырады, безнең матур хатыннарыбызның, әниләребезнең, әбиләребезнең, апаларыбызның, кызларыбызның һәм хезмәттәшләребезнең әһәмиятле ролен билгеләде.

Җыелганнарны бәйрәм белән район башлыгы Тимур Нагуманов котлады.
- 8 Март, яз - яраткан һәм күптән көтелгән бәйрәм, елның үзенчәлекле вакыты, ул бөтен яңалыкның ачылуын символлаштыра. Нәкъ менә кешелекнең матур яртысы белән Яңарыш, тормыш һәм Җирдә булган барлык могҗизалар бәйле. Сез шатлык һәм гармония, тынычлык һәм тынычлык йөртәсез. Шәһәребез һәм районыбызның барлык ир-атлар җәмгыяте исеменнән Сезне бәйрәм белән котлыйм. Без, ирләр, моны гел әйтмибез, ләкин сезне бик яратабыз һәм кадерлибез. Безнең җәмгыятьтә һәм мәдәнияттә хатын-кыз-ул күпкырлы шәхес, аның ярдәмендә бөтен илебез хәрәкәт итә. Барлык өлкәләрдә дә сез хезмәтегез, җаваплылыгыгыз, камиллеккә омтылуыгыз аркасында югары нәтиҗәләргә ирешәсез, - дип ассызыклады район башлыгы.

- Бүген залда Россия иминлеген һәм суверенитетын яклаучы махсус хәрби операциядә катнашучыларның хөрмәтле әниләребез һәм хатыннарыбыз бар. Сүзләр белән җиткерү авыр, кадрларны, роликларны экраннан караганда, кыска хатлар аша яки туганнарыгыз белән видеоэлемтә аша аралашканда нәрсә хис иткәнегезне аңлау авыр. Без аңлыйбыз, бу якыннарыбыз өчен бик авыр сынау. Сезнең улларыгыз һәм ирләрегез – чын геройлар, Ватанга лаеклы уллар, алар белән бөтен ил горурлана, – дип билгеләп үтте Тимур Нагуманов. Гүзәл җенеснең котлауларына залда утырган биш хәрби дә кушыла. Хатын-кызлар аларны көчле алкышлар белән каршы алдылар.

Район башлыгы үз һөнәренең эталоны булган өлкән буын вәкилләренә, халык хуҗалыгының төрле структураларында тулы бер чорны булдыручыларга аерым рәхмәт белдерде.

Аннары район башлыгы үзләрен төрле эшчәнлек өлкәләрендә күрсәткән Нефтеград хатын-кызларын дәүләт бүләкләре, Мактау грамоталары һәм Рәхмәт хатлары белән бүләкләде.

Үсеп килүче буынны тәрбияләү һәм мәгариф системасында күпьеллык нәтиҗәле хезмәте өчен Россия Федерациясе Мәгариф министрлыгының «Мәгариф отличнигы» билгесе белән балалар-яшүсмерләр иҗаты үзәгенең өстәмә белем бирү педагогы Юлия Ладыгина бүләкләнде.

6 бала анасы Гөлнара Мөхәммәтҗанова балаларны тәрбияләүдә һәм гаилә традицияләрен ныгытуда күрсәткән хезмәтләре өчен «Ана даны» медале белән бүләкләнде.

Татарстан Республикасы Үзәк сайлау комиссиясе аппаратының «Сайлаулар» ГАС системасын мәгълүмати тәэмин итү идарәсенең әйдәп баручы белгече Әлфия Мәрвиевага Россия Федерациясе Үзәк сайлау комиссиясенең Мактау грамотасы тапшырылды.

Барлык хатын-кызлар өчен бүләк булып концерт программасы тора, анда районның вокаль, бию, инструменталь ансамбльләре һәм соло башкаручылар катнаша. Бәйрәм концерты бер сулышта узды, тамашачыларга уңай эмоцияләр калдырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: