Район башлыгы МХОдә катнашучылар белән очрашты

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

Бүген Әлмәт районы башлыгы Тимур Нагуманов кыска сроклы ялга килгән МХОдә катнашучылар белән очрашты.

Аралашу инде кыр шартларында түгел, ә «Нур» психологик ярдәм үзәгенең уңайлы залында чәй эчеп узды.
Махсус хәрби операциядә катнашучыларны сәламләп, район башлыгы аларга хезмәтләре һәм күрсәткән ныклыгы өчен рәхмәт сүзләрен җиткерде, туганнары һәм якыннары арасында яхшы ял итәргә теләде.

Очрашуда шулай ук Татарстан Республикасы Раис администрациясе аппараты вәкиле Айрат Латыйпов, район башлыгы урынбасары Марат Гыйрфанов, хәрби комиссар, полковник Ришат Сабиров, шәһәр Советы депутаты, эшмәкәр Вячеслав Колотовкин, районның җаваплы хезмәтләре һәм «Үзебезнекеләрне ташламыйбыз» штабы хезмәткәрләре катнашты.

Аннары Тимур Нагуманов катнашучыларга гуманитар йөк бирү детальләре турында сөйләде, ул, нигездә, штаб командованиесе гаризалары буенча формалаштырыла.

Сугышчылар гуманитар йөк составында нәрсә алырга теләүләре турында сөйләделәр, матди-техник тәэмин итү, көнкүреш шартлары турында фикер алыштылар, хәрби көнкүрешләре турында сөйләделәр.
Тимур Нагуманов шулай ук балалардан гаиләләренә кирәкле ярдәм сорады, сораулар һәм үтенечләр махсус контрольгә алынды.

Очрашу ахырында махсус хәрби операциядә катнашучылар яңа көчләр белән хезмәт итәргә әзер булуларын белдерделәр һәм үзләренә йөкләнгән миссияне уңышлы үтәячәкләрен ышандырдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: