июль, 2017 ел
якшәмбе

Кичә Әлмәт шәһәренең ипподромында  "Татнефть" ГАҖ призларына ат спорты буенча ярышлар узды. Бу ярышларга Татарстанның төрле районнарыннан һәм күрше регионнардан спортчылар катнашты. Ярышларда якынча 97 ат катншаты. Шулай ук программада пони өчен чабышлар каралган иде. Барлыгы 11 заезд үткәрелде.

30 июльдә Россия Федерациясендә Хәрби-диңгез флоты көне билгеләп үтелә. Хәрби-диңгез флоты көне - хәрби моряк исемен горур йөрткән, үзенең озак еллар гомерен флотка багышлаган, шунда эшләгән, хәрби-диңгез флотын яраткан, традицияләрен хөрмәт иткән кешеләрнең төп бәйрәме.

Агымдагы елның төзелеш сезоны юллар, кварталара территорияләр, велосипед юлы, урам утларын ремонтлау буенча аеруча масштаблы булуы белән аерылып тора.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: