гыйнвар, 2017 ел

Яңа елның беренче 10 көне эчендә Әлмәт районында 66 сабый дөньяга килде.

1 февральдән соң гаризалар Россия Федерациясе субъектының дәүләт имтихан комиссиясе карары белән генә кабул ителә ала.

15 февральдә Казанда авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек Министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узачак.

2017 елның гыйнварыннан башлап күз авырулары белән пациентлар өчен мәктәпләр үз эшләрен Казанда, Яр Чаллыда, Түбән Камада һәм Әлмәттә башлыйлар.

Эш белән тәэмин итү Үзәгендә 2017 елга төркемнәр туплау эше бара.

18 гыйнвардан башлап 27нә кадәр урамдагы җәрәхәтләнүнең профилактикасы буенча ункөнлек Әлмәттә  узачак.

ФГБУ «Управление по гидрометеорологии и мониторингу окружающей среды Республики Татарстан» биргән мәгълүматларга караганда, 11 январь көнне аязучан болытлы һава торышы күзәтелә.

Барлык йөгерү белән шөгыльләнүчеләр өчен бушлай күнегүләр дәвам итә.

13 гыйнвар көнне 13.00 сәгатьтә Әлмәттә Россия Тикшерү комитетының Татарстан буенча тикшерү идарәсе җитәкчесе урынбасары Ильяс Мәсәллимов халыкны кабул итү үткәрә.

Айрат Хәйруллин Ямаш фермерлары белән очрашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: