Максим Трущин: « Төп бурыч - янгыннарны булдырмау һәм кешеләрнең үлеменә юл куймау буенча профилактик чараларны көчәйтү»

2021 елның 4 марты, пәнҗешәмбе

3 мартта Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Марат Гыйрфанов рәислегендә Гадәттән тыш хәлләр һәм янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясе утырышы булды.

Утырыш эшендә Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшләре идарәсе башлыгы урынбасары, эчке хезмәт полковнигы Максим Трущин, ӘМР буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшчәнлеге бүлеге вәкилләре, ӘМР башкарма комитеты, «Әлмәтгаз» ЭПУ, торак сәясәте һәм ТКХ департаменты вәкилләре катнашты. Онлайн режимда эшкә районның авыл җирлекләре башлыклары да кушылды.

Комиссия утырышының сәбәбе булып 3 мартта 3 сәгать 16 минутта Колшәрип авылы торак йортында булган 3 кешенең гомере өзелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: