Татарстан Республикасы территориясендә автомат рәвештә авыр габаритлы контроль пунктлары эше турында

2020 елның 22 октябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы юл челтәрен комплекслы үстерү, аны авыр транспорт чаралары белән җимерүдән саклап калу, юл хәрәкәте иминлеген арттыру һәм Россия Федерациясе имин һәм сыйфатлы юллар бердәм челтәренә алга таба тулы кыйммәтле интеграцияләү максатларында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карары белән «2018-2020 елларга Татарстан Республикасының төбәк һәм муниципальара әһәмияттәге гомуми файдаланудагы автомобиль юлларында авыр һәм габаритлы контрольне үстерү стратегиясе» расланды.

Хәзерге вакытта төбәк автомобиль юлларында 8 автоматик весогабарит контроль пункты эшли (пунктларны урнаштыру турында мәгълүмат «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ сайтында урнаштырылган) gbubdd.tatarstan.ru.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: