июль, 2018 ел
дүшәмбе

Әлмәттә социаль һәм сәнәгать объектларының нәфис бизәкләү буенча программаны тормышка ашыру дәвам итә. «Алтын алмалар турында әкият» - Татарстанның нефтьчеләр башкаласының яңа сүрәтен формалаштыруга юнәлтелгән паблик арт-программа.

Иртәгә, 31 июльдә, Әлмәттә аязучан болытлы һава торышы көтелә, явымсыз.

Эшлекле дүшәмбе барышында Әлмәт казначылык бүлеге җитәкчесе  Миннур Минекаева чыгышы тыңланды. Бүлек бюджет акчаларын тиешле тотуны күз уңында тота,  тикшерүләр уздыра. Миннур Мугтасимовна ике  объектка тикшерү уздырылуын бәян итте, алар арасында "Шарлавыклы буалар" да бар. Район хастаханәсенә бирелгән ясалма сулыш алдыру аппараты урнаштырылган машина да каралган.

Район активы белән киңәшмә бүген бүләкләүдән һәм яңа кадр билгеләүләрдән башланып китте. Совет һәм башкарма комитетның Мактау грамотасы белән авыл хуҗалыгы идарәсенгең элеккеге җитәкчесе  Наиль Усманов бүләкләнде. Аның урынына элек Азнакай авыл хуҗалдыгы идарәсе җитәкчесе урынбасары  Шарафиев Фанис Мизхатович билгеләнде.

Агымдагы елның 25 нче  июлендә Әлмәтнең Халыкны эш белән тәэмин итү үзәге хезмәткәрләре 14 яшьтән 18 яшькәчә балигъ булмаган гражданнарны вакытлыча эшләргә урнаштыруны  оештыру һәм тормышка ашыру буенча уртак эшчәнлек алып бару өчен төзелгән гамәлдәге килешү шартларының үтәлешен тикшерү өчен 25 нче июнь көнне УК “Ашале” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенә бардылар.

11 августта триатлон буенча Россия Кубогын һәм Федерация Кубогын уздыру планлаштырыла.

27 июль көнне 17:00 сәг. 18:00 сәг. кадәр ЮХИДИ бүлеге «ТОННЕЛЬ» чарасы уздырды, ул куркынычсызлык чараларын күздә тотып башкарылды.

Бүген көндез Әлмәттә аязучан болытлы һава торышы көтелә, күбесенчә явымсыз, төнлә урыны белән яңгыр.

Чираттагы җылы шимбә кичендә «Шәһәрнең мәдәни мохите» проекты чаралары шәһәрнең 9 мәйданында уздылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: