февраль, 2018 ел
җомга

Территориаль-иҗтимагый советларның отчет җыелышы 21нче мәктәпнең актлар залында үтте. Микрорайонда яшәүчеләр белән очрашуда Әлмәт муниципаль районы башлыгы Айрат Хәйруллин, «ТаграС-ЭнергоСервис» ҖЧҖ директоры Артем Горланов, шәһәр башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Валеев, ТИС-12а рәисе Николай Жалнин, шулай ук шәһәрнең хокук саклау органнары һәм хезмәтләре вәкилләре катнаштылар.

"Тикшерелгән бизнес" электрон журналы эшмәкәрләр өчен төп белемнәрне, республиканың тикшерү-күзәтү органнары турында мәгълүматны, файдалы видеороликларны, шулай ук бизнес вәкилләре тарафыннан хокук бозуның ешрак очрый торган очраклары һәм аларны бетерү чараларын чагылдырган белешмәлекне үз эченә туплый.

Иртәгә, 3 февраль көнне аязучан болытлы һава торышы көтеләчәк. Кар явачак, төнлә урыны белән. Аерым районнарда буран узачак.

2018 елда Татарстан Республикасында XIV ачык сыйфат өлкәсендә Татарстан Республикасы Хөкүмәте бүләкләренә лаек булу бәйгесе уздырылачак. Бәйгедә катнашуга төрле оештыру-хокукый формасындагы оешмалар һәм аларның Татарстан Республикасы территориясендә һәм аннан читтә продукцияне җитештерүче хезмәт күрсәтүче филиаллары дәгъва итә алалар.

Шимбә 3 февраль көнне Әлмәт мәйданнарында мәдәни күңел ачу чаралары узачак. Алар Татарстан нефтенә 60-еллык исемендәге шәһәр паркында, Әлмәткә 60-еллык исемендәге скверда, "Татнефть" ГАҖнең үзәк бинасы янындагы мәйданда, "Мегаполис" клубы алдындагы мәйданда, Нефтьчеләр мәйданының үзәк шугалагында узачак. Әлмәтлеләрне бәйрәм чараларында көтәләр.

Отчет җыелышында Әлмәт муниципаль районы башлыгы Айрат Хәйруллин, Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлар хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил Тимур Нагуманов катнаштылар, шулай ук җыелышка шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре чакырылган иде.

2 февраль көнне бөтен Россиядә Сталинград сугышында немец-фашист гаскәрләрен совет гаскәрләре тарафыннан тар-март итү көненнән 75 ел үтүне билгеләп үтәчәкләр. Нефть башкаласы шулай ук бәйрәмгә кушылачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: