декабрь, 2017 ел
шимбә

«Выходи гулять» бөтенроссия шәџәр мохите фестивале 15 декабрь көнне башланды һәм ул 10 апрельгә кадәр дәвам итәчәк. Фестивальгә күп төрле чаралар белән Әлмәт тә дә кушылды. 16 декабрь көнне Комсомол паркында, Нефтьче мәдәният йорты каршысында чаңгы трассалары, каток ачылды, балалар өчен төрле уеннар, ярышлар оештырылды.

Әлмәттә республика программасы кысаларында төзелгән модульле чаңгы базасы ачылды.

Татарстан Республикасында 2017 елда Дәүләт торак күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан 43 мунициципаль районда күп фатирлы йортларга капиталь  ремонт объектларында 3 мең 741 тикшерү уздырылган, 17 мунициципаль районында 54 иминлек техникасын бозу факты ачыкланган. Соңгы ике атнада 3 тикшерү уздырылган, кагыйдәләр һәм нормалар бозу ачылмаган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: