сентябрь, 2017 ел
җомга

20 июньдә Милли премиянең «Russian Event Awards» вакыйгаи туризм өлкәсендә проектлар буенча гаризалар кабул итү башланды.

Ял көннәрендә томан һәм кырау төшәргә мөмкин. Көндез +10..+15˚, төнлә 0..+5˚, -1..-3˚.

Халыклар бердәмлеге көне алдыннан – 3 ноябрь көнне «Зур этнографик диктант» узачак. Әлеге чара мәдәни-агарту акциясе кебек уза.

29 сентябрьдә 19.00 сәгатьтә "Фабрик" күңел ачу комплексында Әлмәт джаз-клубының I-нче сезонын ачу тантанасы узачак.

Якшәмбе көнне, 24 сентябрьдә, 18.00 сәгатьтә "Нефтьче" мәдәният сарае сәхнәсендә  Чечня Республикасыннан килгән "Вайнах" ансамбле концерты узачак.

Әлмәт районының Көлшәрип авылында яшәүче берничә гаилә өчен зур вакыйга булып узды. Бөек Ватан сугышы ветераннарының туганнарына бүләкләү битләре тапшырдылар. Бүләкләр, ниһаять, адресатына барып җитте.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның 2 октябренә билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә.

11еннән 20 сенә кадәр ТР буенча Эчке эшләр министрлыгы сайтында онлайн-тавыш бирү барды. «Халык участковые" исеменә 119 участок полиция хезмәткәре ярышты. Алар өчен 4 меңнән артык кеше тавыш бирде.

23 һәм 24 сентябрьдә беренче тапкыр Яр Чаллы шәһәренең "Мастеровые" театрында иң яхшы милли театрларының берсе - Әлмәт татар дәүләт драма театры чыгыш ясаячак.

21 сентябрьдә "Тату балалар" 41 нче номерлы балалар бакчасында "Автокресло - балаларга" акциясе үтте. Акция барышында балаларны тотып тору җайланмаларының мөһимлеге турында олыларга телдән сораулар бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: