май, 2017 ел
дүшәмбе

25 нче май көнне Татарстанда хәрби хезмәткә чакырылучыларның хокукларын яклау буенча "кайнар линия" телефоны эшли башлый.

2016 елда Татарстан Республикасында муниципаль стратегияләрне үзәкләштерү чарасы үткәрелде.  Бу чаралар 2030 елга кадәр Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсеше стратегиясе проекты белән бер үк вакытта эшләнде.

Татарстан Республикасы дәүләт телләре һәм Татарстан Республикасындагы башка телләр законнары, Россия Федерациясе Конституциясенең һәм Татарстан Республикасы Конституциясенең тиешле нигезләмәләренә нигезләнә.

19 май көнне гражданнарның игътибарын ВИЧ-инфекция проблемаларына җәлеп итү максаты белән, дөньякүләм спидтан үлүчеләр хәтере көне кысаларында, барлык теләүчеләр әлмәтлеләр һәм шәһәр кунаклары өчен "Панорама" сәүдә үзәгенең мобиль пунктында  түләүсез экспресс-тест үткәрделәр.

Акция барышында теләгәннәрнең һәммәсе дә ВИЧ-инфекция тесты узды һәм төрле мәгълүмати буклетлар  алды.

Райондагы экологик икеайлык нәтиҗәләре белән Әлмәт муниципаль районы авыл җирлекләре белән эшләү буенча башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары  Олег Шабалин таныштырды.

"Эшлекле дүшәмбе" киңәшмәсендә 2017 елда Әлмәт районында балалар һәм яшьләр ялын, аларны савыктыру һәм эш белән тәэмин итү чараларын оештыру  буенча Әлмәт районы башкарма комитетының социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Роза Афлятунова чыгыш ясады.

Бүген узенең юбилеен Фәрит Мөхәммәтшин билгеләп үтә. Аның белән  яңа Татарстан барлыкка килү тарихының төп чорлары бәйле.

Россия эшмәкәрлеге көнен  26 майда, 9.30 "Үсеш Территориясе" коворкинг-үзәгендә үткәрәчәкләр. Адрес:  Тукай пр., 46Б,3 кат.

ТР икътисад Министрлыгының  ярдәм күрсәтү һәм сезнең бизнесны үстерү конкурсында катнашырга чакырабыз.

Мәгълүмат-консультация ярдәмен алу өчен биредәге  телефоннар буенча шалтыратыгыз: 7-08-04, 89179114444, 89172258484 - Әлмәт муниципаль районы башкарма комитетының кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү секторы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: