май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

9 май көнне традицион  «Үлемсез полк" Ленин урамы буйлап узачак. Чара 15.00 сәг. башлана. Быел ул "Нефтьче" мәйданыннан башланып Ленин мәйданында туктаячак.

Әлмәттә тагын бер яшел почмак барлыкка килде.  Ленин урамында 170 декоратив үсенте утыртылды. Шәһәрне төзекләндерүдә ПАО "Татнефть" генераль директоры урынбасары, Дәүләт Советы депутаты Рөстәм Хәлимов, кадрлар бүлеге җитәкчесе Рифдар Хәмәдъяров, район башлыгы Айрат Хәйруллин, волонтерлар һәм башкалар катнашты.

Җиңүнең 72-еллыгы кысаларында "Бердәм Россия" сәяси партиясенең җирле бүлеге төрле чаралар оештыра, ветераннарны хөрмәтләп бүләкләр тапшыра.

Әлмәтнең "Пляж" туристик-рекреацион комплексы эшли башлый.

2016 елның 1 декабрендә Россия Федерациясе Президентының Федераль Җыелышка булган Юлламасында билгеләнгәнчә Россия Федерациясе социаль-икътисади һәм тармак үсешенең ныклы нигезен булдыру  контекстында балалар һәм яшьләргә ярдәм итү бурычы белән таянып эш итәрәк “Россия яңалыклары” (ОИА "Новости России") һәм Россиянең икътисади сәясәте («Экономическая политика России») журналы редакциясе Россия регионнарындагы яшь буын белән РФ субъектлары хакимият органнары үзара хәрәкәтен киңәйтү өчен Бөтенроссия интернет-мәйданчыгын формалаштыралар “РФ субъектлары хакимият органнары –балаларга каршы!” http://www.kremlinrus.ru/news/165/65721/.

Очрашу барышында ветераннар сугыш вакыйгалары, сугыштан соңгы еллар турында сөйләделәр. Тынычлык булсын илдә, дигән теләкләрен белдерделәр.

Эшләүче пенсионерлар хезмәт эшчәнлеген тәмамлагач пенсияне индексация белән алачаклар.Эштән яки башка эшчәнлектән туктаган пенсионерларга пенсия түләү тәртибе элеккечә кала – эштән азат ителгәннән соң өч айдан соң.

"Алнас" заводы сыйфат менеджменты  һәм экологик менеджмент системаларының аудитын уңышлы узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: