март, 2017 ел
сишәмбе

Әлмәттә узган КВН командалары фестивале  татар КВН лигасының зональ турына старт салды. Фестивальдә 7 команда катнашты.

27 март көнне Әлмәт “Ветеран” инвалидларны тернәкләндерү үзәгендә “ТР ССМ Республика клиник офтальмология хастаханәсенең” иң югары категориягә лаеклы врач-офтальмолог Елена Кулиева катнашуы белән ТР Министрлыгы, Республика клиник офтальмология хастаханәсе, ТР ССМ ӘМР буенча сәламәтлек саклау идарәсе, медпрофилактика үзәге һәм ветераннар советы оештырган күзләрнең челтәр катлавы турында “Яшь ягыннан макуляр дегенерация. Көн яктырак һәм озынрак булырга тиеш!” Пациент мәктәбе үтте.

Бүген Әлмәт районы башлыгы Айрат Хайруллин Әлмәт муниципаль районы Советы һәм шәһәр советы  Президиумының уртак утырышын үткәрде. Президиум әгъзалары XVII район Советы сессиясендә һәм XIX шәһәр Советы утырышында карала торган мәсьәләләр турында фикер алыштылар.  Сессиядә Дәүләт Думасы һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары,шәһәр һәм район активы катнашачак.

Сораштыруда катнашып, шифаханә эшчәнлегенә карата үз фикерләрегезне җиткерсәгез иде. Безгә бу бик кирәк. Сораштыру түбәндәге адрес буенча -  https://www.survio.com/survey/d/Y4S4H3I9T2N9I9Q7V

Бүген "Луч" телеканалында Әлмәт районы башлыгы Айрат Хайруллин белән туры эфир узачак.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның  24 апреленә билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә:

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: