март, 2017 ел
дүшәмбе

Казан шәһәренең бокс һәм теннис үзәгендә  "Рос сия" профсоюзлары Беренчелеге үтте.  Бу чара 17-18 яшьлек юниорлар арасында узды.   ЯрышлардаРоссия федерациясенең 25 төбәгеннән 119 боксчы катнашты.

Әлмәт районында ЛПХ ярдәм күрсәтү яңа муниципаль программасы эшли башлады.Программа кысаларында районда 1621 баш савым сыерын терлек азыклары белән тәэмин итү күздә тотыла.

Чираттагы пациент мәктәбе "Ветеран" инвалидларны тернәкләндерү үзәгендә узды. Әлмәткә лекция белән  офтальмолог табибы, офтальмохирург, офтальмология кафедрасы хезмәткәре Элина Минхузина килде.

Киңәшмә шәһәр башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Валеевны таныштырудан башланып китте.

21 нче февральдан алып 20 нче мартка кадәр “Җиңү Волонтерлары " дигән Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте яшьләр эшләре буенча Федераль агентлыгы һәм ФДБУ “Роспатриотцентр" ярдәме белән “Җиңү Волонтерлары " дигән Бөтенроссия конкурсын үткәрә. Бу чара Мәскәүдә һәм Севастопольдә парадта катнашыр өчен функциональ төркемнәргә волонтерлар җәлеп итү өчен үткәрелә.

Әлмәт муниципаль районы официаль сайты  almetyevsk.tatar.ru «Иң яхшы муниципаль сайты» Бөтенрәсәй бәйгесендә катнаша.

#БашкаӘлмәт әлмәтлеләрне 25 мартта Яшьләр Үзәгендә көтә!

Сезне тормышыгызны яхшыртырга: бизнеста уңышлырак булырга, тормышта үзегезнең урынны табарга, гаилә мөнәсәбәтләрен яхшыртырга, иҗади потенциалны гамәлгә ашырырга, финанс иминлекне җәлеп итәргә, сәламәт туклану һәм яшәү рәвеше серләрен белергә  чакырабыз.

Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты 2017 елның  21 мартына билгеләнгән муниципаль милекне сату буенча электрон сатулар турында хәбәр итә.

Якташыбыз, танылган нефтяник, журналист, Ш. Бикчурин премиясе лауреаты язучысы, ТАССРНЫҢ атказанган мәдәният хезмәткәре, ТР журналистлар Берлеге һәм СССР язучылар Берлеге әгъзасы Изаил Зариповның 90 яшьлек юбилеен туганнары һәм якыннары гаилә эчендә генә билгеләп үтү белән чикләнмәделәр.  Чөнки, Изаил Зариповның иҗади мирасы – гаилә өчен кыйммәтле тарихтан тыш, халык байлыгы да.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: