Әлмәт районында урып-җыюның беренче лидерларын бүләкләделәр

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Август-район игенчеләре өчен кызу урак вакыты. Аларга бүген һәр сәгать кадерле. Комбайнчылар һәр гектардан мөмкин кадәр күбрәк ашлык суктырырга тырышалар: хезмәт ярышлыгы бүген авыл хезмәтчәннәре өчен актуаль.
"Кичүчат" хуҗалыгы алдынгылары Дамир Яруллин һәм Наил Гариповка акчалата сертификатлар тапшырылды. Бүләкләрне Альберт Абраров, Наил Әхмәтшин, Иван Трофимов, Родион Куручбаев, Александр Уливанов, Юрий Петров, Андрей Федосеев, Моратбәк Шоров алдылар.
Алдынгы комбайнчыларны бүләкләү «Союз-Агро» ҖЧҖ кырларында дәвам итте. Хуҗалыкның 9 хезмәткәре шулай ук акчалата сертификатлар белән бүләкләнде. Алар - Сергей Макаров, Максим Ратников, Геннадий Казаков, Николай Антонов, Юрий Плотников, Александр Перов, Николай Николаев, Станислав Ратников, Александр Тойметьев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: