Әлмәтлеләргә янгынга каршы махсус режим турында хәбәр итәләр

2019 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

25 апрельдән 10 майга кадәр Татарстанда янгынга каршы махсус режим кертелә. Янгын куркынычсызлыгы таләпләрен бозучыларны зур күләмдә штрафлар көтә.

Мисал өчен, гражданнар өчен штрафның күләме – 2-4 мең, вазифаи затларга – 15-30 мең, юридик затларга 200-400 мең сум тәшкил итәчәк, дип өстәде ул.

Аның сүзләренчә, әлеге чорда республикада торак пунктлар территориясендә, бакчачылык ширкәтләрендә, балалар лагерьларында, урман-парк зоналарында һәм урман массивлары белән чикләнгән ачык территорияләрдә корыган үлән һәм чүп-чар яндыру, ачык утта (учаклар, мангаллар) ризык пешерү һәм пиротехник эшләнмәләр куллану тыела.

Махсус режим янгынга каршы сакны көчәйтүгә, янгыннар санын һәм аларның тискәре нәтиҗәләрен бетерүгә юнәлдерелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: