Әлмәт районы сәламәтлек саклау өлкәсе ветераны Лилия Чувашева 85 яшьлек юбилеен билгеләп үтте

2018 елның 1 марты, пәнҗешәмбе

Медицина өлкәсе ветераны, ТРның атказанган врачы, сәламәтлек саклау өлкәсе отличнигы, Әлмәт муниципаль районының мактаулы гражданины Лилия Ивановна Чувашевага 85 яшь тулды. "Бу күңелле бәйрәм - Сезгә ныклы сәламәтлек һәм бетмәс-төкәнмәс көч теләр өчен бик яхшы сәбәп", - дип билгеләде үзенең котлавында район башлыгы Айрат Хәйруллин.

Сәламәтлек саклау өлкәсе ветераны Сәламәтлек саклау старейшиналары советын, анда лаеклы ялга чыккан баш врачлар керә, җитәкли. Алар уртак эш елларын искә төшереп кенә калмыйлар, ә тарих һәм буыннар бәйләнешен саклап калу мөһим булган максатларны билгелиләр һәм алар турында фикер алышалар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: